Coparenting Warszawa i okolice

:arrow: Ogłoszenia mężczyzn którzy chcą być ojcami a nie tylko dawcami
powazny_warszawa
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwietnia 2018, 22:03 - sob

Coparenting Warszawa i okolice

Post autor: powazny_warszawa »

Dzień dobry,

Jestem młodym mężczyzną zdecydowanym na posiadanie i wychowanie mojego pierwszego, najukochańszego dziecka, dla którego będę mógł być najlepszym tatą na świecie - takim, który będzie dziecko bezgranicznie kochał, uczył poznawać świat, pomagał realizować marzenia i wychowywał by wyrosło na mądrego, wspaniałego, otoczonego miłością człowieka.

Rozważam model co-parentingu - w którym wraz z partnerką wspólnie decydujemy się na dziecko i wspólnie je wychowujemy bez związku czy małżeństwa; kluczowe jest dla mnie znalezienie odpowiedniej osoby, która także jest zdecydowana, i danie sobie czasu na wzajemne poznanie się i zaprzyjaźnienie. Chcę mieć pewność, że dziecko wychowamy wspólnie, razem, zgodnie, w przyjaźni, choć bez związku.

Kilka kwestii:
1. Zależy mi na tym, abyśmy mieszkali niedaleko tak, aby dziecko mogło spędzać czas z jednym i drugim rodzicem. Mieszkam na stałe w Warszawie.
2. Jestem człowiekiem uczciwym i dotrzymującym słowa. Nie chcę się z nikim szarpać ani teraz, ani w przyszłości o prawo do opieki, o pieniądze lub cokolwiek innego. Szukam osoby, z którą po uzgodnieniu szczegółów będziemy mogli wspólnie (choć oczywiście w miarę potrzeby elastycznie) realizować uzgodnienia. Podpisanie umowy przed notariuszem również wchodzi w grę.
3. Prawo do opieki nad maluchem przysługiwać będzie obojgu rodzicom w równym stopniu. Możemy się umówić, co do szczegółów organizacyjnych. Jeśli będziesz miała delegację zrobię, co w mojej mocy, aby zająć się maleństwem, nawet jeśli to nie będzie moja kolej - słowo.
4. Nie będę ograniczał kontaktu (i tego samego oczekuję od Ciebie) z osobami, z którymi ty lub ja się zwiążemy, czy z dziadkami jednej i drugiej strony. Zawsze my będziemy rodzicami i wspólnie będziemy decydować o dziecku i jego przyszłości, kierując się wyłącznie jego dobrem.
5. W kwestiach finansowych jestem skłonny wspierać mamę, jeśli będzie to niezbędne. Nie mam nic przeciwko zasądzeniu alimentów, choć uważam, że możemy tę sprawę po prostu omówić i znaleźć rozwiązanie.
6. Wyjazdy wakacyjne czy na ferie możemy realizować wspólnie (docelowo także z naszymi partnerami lub partnerkami) tak, żeby dziecko miało fajny wypoczynek.
7. W przypadku mojej śmierci prawo do opieki nad dzieckiem chciałbym, żeby przeszło na mamę i vice versa.
8. Wraz z narodzinami dziecka planuję założyć konto oszczędnościowe, na które w miarę możliwości będę odkładał co miesiąc jakąś kwotę pieniędzy - co w przyszłości ułatwi dziecku start w dorosłość (wkład na własne mieszkanie, własny biznes lub zagraniczne studia - w zależności od decyzji dziecka).
9. U siebie w mieszkaniu zamierzam przekształcić sypialnię na pokój dla dzidziusia, a sam się przenieść do salonu. Za jakiś czas planuję zmienić mieszkanie na większe lub zbudować dom pod Warszawą z pokojem dla dziecka na stałe. Jeśli dobrze nam się będzie układała relacja, możemy pomyśleć nad jakimś bliźniakiem w spokojnej okolicy :) - a co - jak szaleć, to szaleć!
10. Przez najtrudniejszy pierwszy okres po narodzinach dziecka mogę się przenieść do Ciebie i spać na podłodze. Co do metody zapłodnienia - tylko in vitro lub inseminacja.

To może coś o mnie. Mam 27 lat, 183 cm wzrostu, ok. 75 kg wagi, ciemne blond włosy, niebieskie oczy, bez żadnych nałogów. W rodzinie nie występowały żadne choroby genetyczne, ja również jestem zdrowy, badam się okresowo (ostatnie pełne badania koniec marca 2018). Wykonam jeszcze raz kompleksowe badania, jeśli już znajdę właściwą osobę, tego samego oczekuję od Ciebie. Skończyłem bardzo dobre uczelnie w kraju i zagranicą, mam stabilną, odpowiedzialną, dobrze płatną pracę. Jestem ambitny, pracowity, dobrze zorganizowany, ponoć zabawny, troskliwy, bywam nadopiekuńczy. Jestem osobą dojrzałą, podchodzę do życia z szacunkiem. Mam bardzo mądrego, sympatycznego, inteligentnego partnera w moim wieku o podobnym podejściu do dzieci jak moje, którego również chętnie Ci przedstawię. To nie jest niczyja wina, że tacy jesteśmy. Nadal możemy być fajnymi, mądrymi, dobrymi ludźmi i takimi chcemy się otaczać. Jeśli podzielasz moje poglądy i nie znalazłaś nic, co by mnie zdyskwalifikowało - napisz proszę powazny@autograf.pl - chętnie Cię poznam :)

Od Ciebie wymagam pełnej świadomości podjętej decyzji i wyzwania, które przed nami stoi. Jestem skłonny porozmawiać o zmianie każdego z aspektów bądź dodaniu nowych, szczególnie takich, o których nie pomyślałem, choć z mojej strony ramy rozwiązania raczej pozostaną niezmienione. Musisz być osobą zdrową, w przedziale 24-35 lat, bez nałogów, samodzielną, dojrzałą, umiejącą obdarzać bezwarunkową miłością, troskliwą, stabilną emocjonalnie, silną. Reszta wyjdzie w praniu - chętnie Cię poznam! Chcę wiedzieć, jaka jesteś, jaką masz osobowość, jaka jest Twoja historia, jakie masz marzenia, czego się boisz czy co lubisz jeść na kolację... to ważne, zależy mi. Chcę się najpierw zaprzyjaźnić, a potem podjąć wspólnie z Tobą największe wyzwanie mojego życia :)

Sorry za długość postu, ale chyba tak będzie lepiej.

Poważny
martaberkowska
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwietnia 2018, 14:58 - wt

Re: Coparenting Warszawa i okolice

Post autor: martaberkowska »

Cześć,
Zainteresował mnie bardzo Twój post. Ja również chciałabym mieć dzieci/dziecko. Podaję swój adres mailowy: martaberkowska@op.pl
Mam nadzieję,że będziemy mogli się spotkać i porozmawiać. Ja mam 173 cm, jestem szczupłą blondynką.
Napisz proszę lub podaj swój adres mailowy/kontakt do siebie.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post