Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

:arrow: O czym tylko zechcesz, Zabawa, Humor, Luz-Blues, Video
Przyczyny i leczenie bezpłodności
santamadonna
Posty: 4
Rejestracja: 05 stycznia 2016, 18:51 - wt

Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Post autor: santamadonna »

Witam, słuchajcie moje dzieci synek 3 lat i córeczka 2 lata bardzo często się kłócą. Nie potrafię sobie poradzić bo nie mam już argumentów, żeby je pogodzić. Bardzo potrzebuje Waszej pomocy! Możecie mi coś poradzić ?

________________________
pensjonaty krynica morska
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2016, 18:27 - czw przez santamadonna, łącznie zmieniany 1 raz.
Alek22
Posty: 1
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 15:51 - pt
Kontakt:

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Post autor: Alek22 »

U mnie w dzieciństwie, też były takie problemy (mam siostrę o 5 lat starszą i nie mieliśmy wspólnego języka, natomiast moje dzieci (mam dorosłego syna 23 lata, córkę 16 lat, syna14 letniego oraz najmłodszego 13 latka i szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem. Żadne dziecko nie jest w żaden sposób gloryfikowane, ani traktowane lepiej, bo np jest starszy, bo wiek owszem daje więcej wolonści, ale też odpowiedzialności za to co się robi. Dzieci lubią sobie pomagać nawzajem, przez to oczywiście sprawdzają się oraz swoją dorosłość, jak potrafią poradzić sobie z sytuacją życiową. Z żartem stwierdzam że im bardziej leniwi rodzice, tym bardziej samodzielne dzieci.Same pytają się np czy pozmywać, same po sobie sprzątają i nie jest to wymuszane na siłę, tylko wiedzą że to ich pokoje, czy nasze mieszkanie a rodzice nie na wszystko mają czas. Po za tym to sprawdzian na ile są dorośli i potrafią pomagać, młodszym, służyć im pomocą oraz wsparciem. Mój i żony świat, to świat dorosłych, zaś ich kleciakowy, w którym dopóki sobie dają radę i jest O.K cieszymy się że dorosły do swojego wieku, jak mają problemy, to pomagamy im, jeśli rodzeństwo nie może im pomóc...Muszę przyznać że są wspaniałymi dziećmi i wiem że życie jest ciężkie, zaś fakt że potrafią radzić sobie jak i sobie nawzajem, jest to dla nas powód do dumy, że w dorosłym życiu będą też empatyczni i pełni chęci pomagania sobie. Jeśli czegoś nie potrafią staramy się rozwiązywać to na forum rodziny, My rodzice uczymy się od nich bardzo dużo.....Nie staramy się nikogo faworyzować, lub mówić o porażkach, lecz cieszymy się jak dzieco w miarę wieku i możliwości chce sam budować świat w okół siebie....Wszystkich kochamy i traktujemy z szacunkiem. Nie było tak w naszej rodzinie, gdzie moja starsza siostra była faworyzowana przez rodziców i bardziej się z nimi przyjaźniła niż ja, którego rodzice jak i siostra wychowywała. To sprawiało że nie byliśmy traktowani tak samo, a to bardzo ważne. Co innego traktowanie kogoś zgodnie z tym na ile jest dorosły na swój wiek, a co innego przekazywanie mu przyzwolenia na wychowywanie młodszego brata. To najczęsciej rodziło u nas konflikty, ale myślę że warto z nimi usiąść i spokojnie porozmawiać i wypracować taki sposób działania i traktowania wzajemnego żeby szanowali się wzajemnie i wspierali, bo rodzina jest najważniejsza. Ważniejsza od znajomych i wszystkich innych którzy często przychodzą i odchodzą. Na forum rodziny możemy powierzyć swoje tajemnice, bez obawy że zostanie to rozpowiedziane. Rodzeństwu nie robi się takich rzeczy, bo ono zawsze będzie blisko nas, więc warto by była zażyłość i przyjazne relacje. Nie wiem co mógłbym Ci poradzić? Musisz sama przemyśleć, a najlepiej porozmawiać z dziećmi dopóki mają Was za autorytet, by relacje między nimi były trwałe i oparte na dobrych podstawach, czyli nie na rywalizacji, lecz na wspólnym pomaganiu sobie. Może to będzie Ci trochę pomocne? Dziś mogę powiedzieć że niesamowicie jestem dumny i szczęśliwy że mam tak dorosłe dzieci. Bałem się że będę powielał schemat moich rodziców, czyli taki gdzie starsza siostra rządziła a dla mnie było to nie do zniesienia. Przecież starsze dzieci mają inną percepcje, marzenia i świat, więc nie sposób traktować ich równo, lecz traktowanie inaczej nie znaczy że starsi są lepsi i nie robią błędów. My rodzice też robimy błędy, starsze rodzeństwo też. Zawsze to będą nasze dzieci i zawsze będą dla siebie rodzeństwem- w tej kwestii nie mamy wyboru, więc lepiej polubić brata i znaleźć wspólne obszary, zainteresowania, gdzie jest wzajemny szacunek i zaufanie. Wiem że nie jest to proste, bo cały czas wychodzi coś co trzeba przedyskutować, lecz dzieci wiedzą że najlepiej się czują bez głupiej rywalizacji, bo co daje "sprawdzanie się z bratem czy siostrą? Wiadomo że każdy z nas jest inny, ma inne właściwości i to czego my mamy mniej, ktoś inny może mieć tą cechę w nadmiarze. Podobnie my możemy mieć wiele zdolności, których druga osoba nie ma....Warto uczyć się od siebie, bo rozwój jest radosny. Pozdrawiam Cię serdecznie oraz całą Twoją rodzinkę i życzę by wasza rodzinka nie była polem rywalizacji, lecz szacunku do najbliższych sobie. Bo czy jest jakiś człowiek wie wszystko, lub jest najlepszy tak po całości? Jeśli jest w pewnej kwestii, niech nauczy tego innych, bo jego doświadczenie jest bardzo ważne....Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie. "Wolności i radości nie będzie końca" :D Pozdrawiam Alek22
prrussa
Posty: 3
Rejestracja: 08 stycznia 2016, 15:26 - pt
Kontakt:

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Post autor: prrussa »

Ja również często biłam się z siostrą w dzieciństwie, no cóż każde rodzeństwo mu to przeżyć, tak się tworzą więzi społeczne :D
marios1234
Posty: 3
Rejestracja: 10 stycznia 2016, 02:08 - ndz
Kontakt:

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Post autor: marios1234 »

Pójdą do przedszkola to się ułożą dzieciaki :)
Majesterkowicz.
inka28
Posty: 4
Rejestracja: 10 lutego 2016, 13:56 - śr

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Post autor: inka28 »

to chyba w każdej rodzinie jak jest rodzeństwo to się kłóci, jak będą więksi to im przejdzie, mają czas
Ghost
Posty: 7
Rejestracja: 13 lutego 2016, 21:49 - sob

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Post autor: Ghost »

Nie ma się co stresować, przejdzie im to, musisz natomiast dać im trochę czasu i nie opowiadać się za żadną ze stron, chyba, że są ku temu merytoryczne argumenty.
panmackey
Posty: 1
Rejestracja: 21 lutego 2016, 21:36 - ndz

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Post autor: panmackey »

Moja mama nic nie robi, synus zawsze świety ja najgorsza więc nie zdziwi mnie już nic. Zawsze synusiowie dla matek najważniejsi.
papierox
Posty: 2
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:16 - wt

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Post autor: papierox »

moje dzieci tez sie kloca , ja zbytnio nie interweniuje , bo po chwili znowu jest dobrze i tak w kolko

ja wcale nie bylam lepsza z moim o rok starszym bratem, jako dzieci zylismy jak pies z kotem doslownie, minelo nam to jak troche podroslismy smile teraz dobrze sie dogadujemy i wpominamy ten okres jako zabawny ze tak miedzy nami bylo

______________
Polski dentysta Londyn
bambonix
Posty: 3
Rejestracja: 04 marca 2016, 20:15 - pt
Kontakt:

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Post autor: bambonix »

Rodzeństwo będzie prowadziło wojny bo od tego jest rodzeństwo. My tylko dbamy o to, aby siebie nie pozabijali, ewentualnie nie przekraczała starsza pewnych granic słownych, bo młodsza dopiero zaczyna mówić.
Co nie znaczy że młodszej pobłażamy jak przesadza.
Najczęściej, same to rozwiązują.
_______________________________________________
projektowanie stron internetowych Warszawa
Reni29
Posty: 5
Rejestracja: 18 marca 2016, 21:10 - pt
Kontakt:

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Post autor: Reni29 »

Nie ma złotej rady, kłótnie są nieuniknione i tyle :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post