Oddawanie krwi- ratunek życia

:arrow: O czym tylko zechcesz, Zabawa, Humor, Luz-Blues, Video
Przyczyny i leczenie bezpłodności
bluestar
Posty: 3
Rejestracja: 20 stycznia 2016, 13:38 - śr

Oddawanie krwi- ratunek życia

Post autor: bluestar »

Oddaje ktoś z was krew??? Ja byłam dzisiaj drugi raz. Mi oddanie 450 mililitrów krwi nie zaszkodzi a komuś może pomóc... Kawkę wypiłam, ciasteczko zjadłam, 8 czekolad dostałam i nawet oddali mi za koszty podróży Wiem chociaż teraz jaką mam grupę krwi i że nie jestem zakażona jakimiś nieprzyjemnymi chorobami. Więc wszystkich zachęcam do oddawania krwi. Podczas oddawania, panuje bardzo miła atmosfera, całość trwa około 1,5-2 godzin. Dostaje się zwolnienie z całego dnia ze szkoły lub z pracy, jak również dostaję się książeczkę Honorowego Dawcy Krwi.

___________________
fotobudka warszawa
Ostatnio zmieniony 09 lutego 2016, 14:40 - wt przez bluestar, łącznie zmieniany 1 raz.
jejkkaa
Posty: 3
Rejestracja: 20 stycznia 2016, 22:05 - śr
Kontakt:

Re: Oddawanie krwi- ratunek życia

Post autor: jejkkaa »

tak, bardzo często
ślonzok
Posty: 52
Rejestracja: 01 listopada 2015, 10:03 - ndz
Lokalizacja: Katowice

Re: Oddawanie krwi- ratunek życia

Post autor: ślonzok »

Ja dostałem ostatnio nawet koszulkę, ale na gadźety trzeba mieć wielkie szczęście żeby trafić
piacesp
Posty: 29
Rejestracja: 03 czerwca 2012, 15:00 - ndz

Re: Oddawanie krwi- ratunek życia

Post autor: piacesp »

Regularnie co dwa miesiące.
Ghost
Posty: 7
Rejestracja: 13 lutego 2016, 21:49 - sob

Re: Oddawanie krwi- ratunek życia

Post autor: Ghost »

Również oddaję jak tylko mogę.
greenjajo
Posty: 68
Rejestracja: 21 lutego 2016, 07:07 - ndz

Re: Oddawanie krwi- ratunek życia

Post autor: greenjajo »

ja ponad 10 litrów oddałem , polecam każdemu
Sprawdzony, pewny, bez problemowy człowiek . Nie czekaj tylko śmiało pisz .
dobrydolar27
Posty: 1
Rejestracja: 19 lutego 2016, 20:47 - pt

Re: Oddawanie krwi- ratunek życia

Post autor: dobrydolar27 »

Dyskwalifikacja czasowa obejmuje:
• 7 dni po zabiegu usunięcia zęba, leczeniu przewodowym i innych drobnych zabiegach chirurgicznych.
• Do następnego dnia po leczeniu zęba (wypełnienie ubytku= plomba) i wizycie u higienistki stomatologicznej.
• 6 miesięcy w przypadku większych operacji i innych zabiegów medycznych wykonywanych sprzętem wielokrotnego użytku i przebiegających z naruszeniem skóry lub błon śluzowych.
• 4 miesiące po wykonaniu tatuażu, kolczykowania.
• 4 miesiące od zabiegu akupunktury (chyba, że została wykonana igłami do akupunktury jednorazowego użytku przez wykwalifikowanego lekarza).
• 4 miesiące od kontaktu z obcą krwią (kontakt śluzówki z krwią, ukłucie igłą).
• 4 miesiące od zabiegu endoskopii z użyciem fiberoendoskopu, (np. gastroskopia, kolonoskopia, artroskopia).
• 2 tygodnie od pełnego wyleczenia w przypadku ostrych chorób (np. układu pokarmowego, moczowego, oddechowego).
• 2 lata po wyleczeniu gruźlicy i otrzymaniu od lekarza ftyzjatry zaświadczenia o wyleczeniu. (zaświadczenie trzeba okazać lekarzowi dokonującemu kwalifikacji).
• Choroby zapalne i uczuleniowe skóry, ostre stany uczuleniowe, okres odczulania łącznie z okresem 6 miesięcy od jego zakończenia, zaostrzenie przewlekłej choroby alergicznej.
• Okres, gdy wartość ciśnienia tętniczego przekracza 180 mm Hg dla ciśnienia skurczowego, 100 mm Hg dla ciśnienia rozkurczowego a tętno jest niemiarowe lub poza zakresem 50-100/min.
• 6 miesięcy od powrotu z krajów o wysokiej zachorowalności na AIDS (np. Afryka Środkowa i Zachodnia, Tajlandia).
• 1 rok od zakończenia leczenia na rzeżączkę.
• Wystąpienie objawów sugerujących chorobę AIDS .
• Nietypowe zmiany skórne powodują dyskwalifikację do czasu wyjaśnienia ich przyczyny.
• 6 miesięcy od powrotu z rejonów, gdzie endemicznie występują choroby tropikalne.
• 12 miesięcy od powrotu z rejonów, gdzie endemicznie występuje malaria (jeśli nie wystąpiły w tym okresie objawy choroby), w przypadku uzyskania negatywnych wyników badań w kierunku malarii okres ten może być skrócony do 4 miesięcy.
• Okres występowania objawów i leczenia malarii, warunkiem późniejszej kwalifikacji jest uzyskanie negatywnych wyników badań w kierunku malarii wykonanych po 4 miesiącach.
• 3 lata w przypadku wystąpienia w ciągu 6 miesięcy po powrocie z pobytu na obszarach endemicznego występowania malarii gorączki o niejasnym pochodzeniu, po uzyskaniu negatywnych wyników badań w kierunku malarii okres ten może być skrócony do 4 miesięcy.
• 4 miesiące, po powrocie z ostatniej wizyty w przypadku osób które w dowolnym okresie życia nieprzerwanie co najmniej 6 miesięcy zamieszkiwały na terenach endemicznego występowania malarii, warunkiem późniejszej kwalifikacji jest uzyskanie negatywnych wyników badań w kierunku malarii.
• 120 dni od dnia wyleczenia w przypadku zakażenia Wirusem Zachodniego Nilu
• 28 dni od daty opuszczenia terenu, gdzie występują przypadki przeniesienia Wirus Zachodniego Nilu na ludzi.
• 2 lata od potwierdzonego wyleczenia Brucelozy i gorączki Q.
• 3 lata po zakończeniu leczenia i braku objawów malarii (pod warunkiem, że badania immunologiczne lub metodami biologii molekularnej dają wyniki negatywne).
• 2 lata po przebyciu gorączki reumatycznej, jeśli nie wystąpiła przewlekła choroba serca.
• 2 lata od potwierdzonego wyleczenia zapalenia szpiku.
• 6 miesięcy od całkowitego wyleczenia z toksoplazmozy.
• 6 miesięcy od wyleczenia mononukleozy zakaźnej.
• 5 lat od całkowitego wyleczenia z kłębuszkowego zapalenia nerek.
• 6 miesięcy po przetoczeniu krwi i jej składników.
• 6 miesięcy po przeszczepie ludzkich komórek lub tkanek.
• Co najmniej 2 tygodnie po przebyciu choroby zakaźnej i uzyskaniu prawidłowych wyników badań klinicznych i laboratoryjnych.
• Ciąża i okres karmienia piersią oraz 6 miesięcy po porodzie lub po zakończeniu ciąży.
• Okres miesiączkowania i do 3-ech dni po zakończeniu.
• 2 tygodnie po przebyciu grypy, zakażenia grypopochodnego i gorączce powyżej 38ºC.
• Co najmniej 2 tygodnie po zaprzestaniu przyjmowania antybiotyków.
• Kontakt z chorobami zakaźnymi dyskwalifikuje na czas równy inkubacji danej choroby (zwykle 4 tygodnie).
• Bliski kontakt zwłaszcza w warunkach domowych z chorym na wirusowe zapalenie wątroby dyskwalifikuje na okres 6 miesięcy.
• Okres pozbawienia wolności i 6 miesięcy po zakończeniu przymusowego pozbawienia wolności.
• Przyjmowanie leków może wskazywać na istnienie choroby powodującej dyskwalifikację, dlatego należy wyjaśnić przyczynę stosowanego leczenia.
Okres przyjmowania leków z wyjątkiem witamin, doustnych leków antykoncepcyjnych oraz leków hormonalnych stosowanych w okresie menopauzy. W przypadku przyjmowania innych leków, aby oddać krew należy uzyskać zgodę lekarza (np. zażywanie aspiryny lub leków zawierających kwas acetylosalicylowy dyskwalifikuje przez 3 dni od ostatniego zażycia).
Po szczepieniach okresowo na czas uzależniony od rodzaju szczepionki:
• 4 tygodnie od szczepienia szczepionkami z osłabionymi bakteriami i wirusami przeciw BCG, odrze, różyczce, żółtej febrze, nagminnemu zapaleniu ślinianek przyusznych, nagminnemu porażeniu dziecięcemu, durowi brzusznemu, cholerze
• 48 godzin od szczepienia szczepionkami z inaktywowanymi bakteriami, riketsjami, wirusami przeciw cholerze, durowi brzusznemu, krztuścowi, durowi plamistemu, nagminnemu porażeniu dziecięcemu, grypy
• 48 godzin od szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A (bez kontaktu z chorobą)
• 1 tydzień od szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (bez kontaktu z chorobą)
• 3 miesiące po biernym uodparnianiu surowicami odzwierzęcymi
• 48 godzin od przyjęcia anatoksyny błonicowej i tężcowej
• 48 godzin od przyjęcia szczepionki przeciw wściekliźnie i kleszczowemu zapaleniu mózgu, a 1 rok w przypadku ryzyka zakażenia.

________________________________
kantor Szczytno
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2016, 14:26 - pn przez dobrydolar27, łącznie zmieniany 1 raz.
CriticalKush
Posty: 8
Rejestracja: 21 lutego 2016, 07:33 - ndz
Lokalizacja: Lublin

Re: Oddawanie krwi- ratunek życia

Post autor: CriticalKush »

Ja jestem dawcą komórek macierzystych :)
papierox
Posty: 2
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:16 - wt

Re: Oddawanie krwi- ratunek życia

Post autor: papierox »

Honorowemu Dawcy Krwi przysługuje:

Posiłek regeneracyjny po oddaniu krwi lub jej składników o wartości kalorycznej 4.500 kcal (tj.: 8 czekolad, 1 wafelek, 1 sok)
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 listopada 2004 r. w sprawie wartości kalorycznej posiłku regeneracyjnego przysługującego dawcy krwi
Zwolnienie z pracy w dniu, w którym oddaje się krew, i na czas okresowego badania lekarskiego dawców krwi na zasadach określonych w odrębnych przepisach; zwrot utraconego zarobku na zasadach wynikających z przepisów prawa pracy. Przy tym uprawnieniu należy zwrócić uwagę na trzy sprawy:
– to na pracodawcy spoczywa obowiązek zwolnienia pracownika
– pracodawca powinien być wcześniej uprzedzony o nieobecności
– pracownik – krwiodawca otrzymuje zwolnienie z pracy na dzień w którym oddał krew lub na kilka godzin jeżeli z przyczyn medycznych nie doszło do donacji
:)
mariakamcyk
Posty: 2
Rejestracja: 25 marca 2016, 14:43 - pt
Kontakt:

Re: Oddawanie krwi- ratunek życia

Post autor: mariakamcyk »

bardzo często
http://pastillasadelgazar.eu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post