Skuteczność „kubeczka”

:arrow: O czym tylko zechcesz, Zabawa, Humor, Luz-Blues, Video
Przyczyny i leczenie bezpłodności
Tulipan
Posty: 783
Rejestracja: 28 czerwca 2021, 12:48 - pn

Re: Skuteczność „kubeczka”

Post autor: Tulipan »

Skuteczność kubeczkowa spada nawet do 25%.Są ku temu różne aspekty które niesprzyjają takiej metodzie.
megi4653
Posty: 6
Rejestracja: 01 czerwca 2021, 06:17 - wt

Re: Skuteczność „kubeczka”

Post autor: megi4653 »

My mamy negatywne doświadczenia z metodą kubeczkową. Miałyśmy nieskuteczne próby, a potem okazało się że dawca dodawał do nasienia żel plemnikobójczy. Zdecydowałyśmy się na metodę naturalną z nowym dawcą. Udało się i jestem w ciąży.
Awatar użytkownika
Herubinek
Posty: 14
Rejestracja: 10 grudnia 2021, 22:03 - pt

Re: Skuteczność „kubeczka”

Post autor: Herubinek »

Myślę że cel uświęca środki to że ktoś jest piękny i młody nie daję żadnej gwarancji że dziecko będzie zdrowe młodzi ludzie często biorą sterydy co uszkadza geny i to moza dać bardzo zle skutki
megi4653
Posty: 6
Rejestracja: 01 czerwca 2021, 06:17 - wt

Re: Skuteczność „kubeczka”

Post autor: megi4653 »

Na badaniach kontrolnych ciąży poruszyłam z lekarzem na temat skuteczności różnych metod. Jego zdaniem przy stosunku z mężczyzną mózg kobiety wytwarza hormony wywołujące owulację. Przy inseminacji w klinice, kobieta dostaje zastrzyk na wywołanie owulacji. Aby metoda kubeczkowa była skuteczna tak jak naturalna należy samemu wykonać taki zastrzyk. Jest dostępny na receptę, ale nie powinno być problemu z jego przepisaniem. Mam nadzieję, że przyda się ta informacja osobom starającym się.
MartinSmith

Re: Skuteczność „kubeczka”

Post autor: MartinSmith »

Z naukowego punku widzenia to dosc mocno naciagana teoria, owulaja jako reakcja na stosunek wystepuje u niektorych ssakow np. kotow ale juz nie u ludzi. Strania metoda kubeczkowa sa tak samo skuteczne jak metoda naturalna. Wiem, jest tu mnostwo mezczyzn ktorzy na wszelkie sposoby z wiadomych wzgledow beda zachecac wylaczenie do metody naturalnej.
ODPOWIEDZ