Chrześcijanin z Warszawy szuka żony

:arrow: Osoby z mazowieckiego
Awatar użytkownika
RadosnyZeStolicy
Posty: 1
Rejestracja: 26 marca 2023, 08:38 - ndz
Lokalizacja: Warszawa

Chrześcijanin z Warszawy szuka żony

Post autor: RadosnyZeStolicy »

Jestem 36-letnim kawalerem z Warszawy. Szukam kobiety z którą będę mógł założyć rodzinę na biblijnych fundamentach. Pragnę budować związek oparty miłości, wzajemnym zaufaniu, wierności i (czasem trudnej) sztuce wybaczania, tak jak nauczał jedyny pośrednik między człowiekiem, a Bogiem, czyli Jezus Chrystus oraz Apostołowie. Chciałbym być mężem i ojcem zgodnie ze Słowem Bożym.

"Miłość czeka cierpliwie, miłość postępuje uprzejmie, nie zazdrości, miłość się nie wynosi, nie jest nadęta, postępuje taktownie, nie szuka własnej korzyści, nie jest porywcza, nie prowadzi rachunku krzywd, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz dzieli radość z prawdy; wszystko zakrywa, wszystkiemu wierzy, ze wszystkim wiąże nadzieję, wszystko potrafi przetrwać." (1 Koryntian 13:4‭-‬7).

"Jeśli chodzi o sprawy, o których pisaliście, odpowiadam: Dobrze jest, jeśli mężczyzna nie współżyje z kobietą. Jednak ze względu na możliwość nierządu, niech każdy ma swoją żonę i każda swego męża. Mąż niech zaspokaja potrzeby żony, a żona — męża. Nie żona rozporządza własnym ciałem, lecz mąż. I, podobnie, nie mąż rozporządza własnym ciałem, lecz żona. Nie odmawiajcie sobie nawzajem współżycia, chyba że za obopólną zgodą, na pewien okres, by skupić się na modlitwie. Potem jednak znów podejmujcie współżycie, aby was szatan nie wystawiał na próbę, wykorzystując wasz brak powściągliwości." (1 Koryntian 7:1‭-‬5).

"Oto dzieci są dziedzictwem PANA, Podarunkiem jest owoc łona!" (Psalmy 127:3).
"Wy zaś rozradzajcie się i rozmnażajcie! Niech was na ziemi przybywa, bądźcie na niej liczni!" (Rodzaju 9:7).

Nie interesuje mnie seks przedmałżeński.

Chętnie odpowiem na pytania.
"Twoja żona będzie jak płodna winnica, Która otacza twój dom, A dzieci jak sadzonki oliwne Wokół twojego stołu. Tak będzie błogosławiony Ten, kto żyje w bojaźni PANA!"
(Psalmy 128:3,4)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post